2020. ápr 25.

Pappa pia (2017) - Filmajánló

írta: Virágh Márk
Pappa pia (2017) - Filmajánló

Hiányzik a nyári szünet? Semmi gond, Csupó Gáborék filmje egy pillanat alatt elhozza neked a Duna parti éjszakák mámoros hangulatát.

Mi, magyarok bátran állíthatjuk, hogy 2017-ben szárnyra kapott hazánk filmipara. Márciusban a híres versenylóról készült film, a Kincsem, ültette be nézők ezreit a mozitermekbe, nem kis sikernek örvendezve. Majd utána jött az augusztus, amikor is a tehetősebbnél tehetősebb grófok istállóit sikeresen lecseréltük egy kicsinyke csónakházra a Duna partján, amely csoda, hogy még nem omlott össze. Erről a kis tákolmányról és a hozzá fűződő emlékekről szól a fentebb látható alkotás, vagyis a magyar musicalek újabb gyöngyszeme: de mivel a Mamma Mia cím már foglalt volt, így mi Pappa pia névre kereszteltük át.

blob_pz2q.jpg

A sztorit tekintve ez a film nem egy apját kereső lányról szól, hanem egy Tomi (Szabó Kimmel Tamás) nevű csávóról, aki külföldről érkezik haza Budapestre nagyapja, Papi (Nagy Feró) hívó szavára. Az öreg motoros ugyanis óriási pácban van, bár őt ez egy cseppet sem zavarja, hiszen olyan laza, hogy minden korosztály női képviselői döglenek érte. Bárkivel találkozik, adósságba veri magát, így nem is csoda, hogy szeretett kis csónakházának élete forog kockán. A poros, omladozó építményt egy Wizy (Stohl András) nevezetű gazdag - belül teljesen sötét - csóka szeretné megvásárolni, hogy helyére egy komplett hotelkomplexumot tudjon építtetni. Őt, elbűvölően intelligens titkárnője, Mara (Ostorházi Bernadett) segíti céljának elérésében.

368.jpg

Második otthonuk megmentése érdekében főhősünk és bandája egy hangulatos kis romkocsmává alakítja át a helyet, hogy pénzt gyűjtve kifizessék Papi tartozását. A csata azonban minden múltban lezajlott eseményt újra felszínre hoz: szerelmek, barátságok, családi kapcsolatok értékelődnek át a 105 perc folyamán, amely történéseket a jobbnál jobb magyar slágerek kísérik végig. Egy musicalhez hűen itt is minden tizedik percben megszólal egy dal, amikben az a jó, hogy a régi klasszikusok felújított változatai mellé befért még egy pár 21. századi nóta is. 

Ritka alkalom, hogy a "220 felett", a "Táncolj még!" vagy épp a "Nem leszek a játékszered" című örökzöldek mellett egy Kis Grófo szám is elfér a lejátszási listánkon.

pappapia.jpg

A felvételek ötletesek, dinamikusak és jól kivitelezettek, így tökéletesen visszaadják a szép nyári napok atmoszféráját. Táncra perdül fiatal és idős egyaránt, emiatt is jól fogyasztható a film, családi mozi gyanánt. A szereplők alakítása meggyőző: olykor vicces, máskor pedig szomorkás hangulatú karaktereik bőrébe bújnak. Személyes kedvencem a Csavargót alakító Reviczky Gábor volt, aki ismételten hozta a kissé megborult formáját, de azért megnyugtatom női olvasóinkat: a szerelmespárok aranyos jeleneteit sem hagyták ki a készítők.

_f9b785f192471370b4cc12c5b2a09f1a.jpg

Végezetül mindenkinek ajánlom, hogy tegye félre a magyar filmekkel kapcsolatos félelmeit, hisz egy hazai gyártású mozi is lehet szórakoztató. A mondást pedig mindenki ismeri: "Egyszer mindent ki lehet próbálni." Ezzel az üzenettel búcsúzva szívből kívánom nektek, hogy tapasztaljátok meg a "Minden nap nyár-érzést" és nézzetek minél több magyar filmet vagy sorozatot. A nyár pedig már csak egy karnyújtásnyira van tőlünk! ;)
Kitartást és jó szórakozást! :)

Pappa pia (2017) - Trailer:

Szólj hozzá

ajánló movie madeinhungary pappapia